chip resistor array YAGEO YC324-JK-0733RL featuring RoHS compliance and halogen free epoxy materials
Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 33Ω
Power(Watts) : 125mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 33Ω 125mW ±200ppm/℃ 2012 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : YC324-JK-0733RL
Model Number : YC324-JK-0733RL
Package : 2012
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Yageo
  • Certifications: AEC-Q200 qualified, RoHS compliant
  • Material: Thick film process on ceramic body
  • Terminations: Lead-free (matte tin on Ni-barrier)
  • Environmental: Halogen Free Epoxy, Reducing environmentally hazardous wastes
  • MSL class: MSL 1
Technical Specifications
SeriesSizePower Rating (P70)Operating Temp. RangeRated Voltage (MWV/RCOV/DWV)Resistance Range & ToleranceT.C.R.Jumper Criteria ()Rated Current (A)Max. Current (A)Packing Quantity (7" Reel)Packing Quantity (13" Reel)