High precision TE Connectivity SIL09E472J resistor with 100ppm per degree Celsius temperature coefficient
Contact Now
Number of Resistors : 8
Number of Pins : 9
Tolerance : ±5%
Resistance : 4.7kΩ
Power(Watts) : 200mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 8 ±5% 4.7kΩ 200mW ±200ppm/℃ Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : SIL09E472J
Model Number : SIL09E472J
Contact Now
Tyco Electronics Passive Components
Product Attributes
  • Brand: Tyco Electronics
  • Certifications: RoHS Ready
  • Origin: Not specified
  • Material: Not specified
  • Color: Not specified
Technical Specifications
Product TypeFeaturesValue RangeToleranceTCRDissipationPackage SizesOther Specifications
Low Ohmic (RL73)Values down to R10, Non Inductive Foil ElementR01 to R0111%100ppm/C or 200ppm/C0.25W to 2.0W0402 to 25124 Package Sizes, True Pick and Place