Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 100Ω
Power(Watts) : 63mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 100Ω 63mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : EXB38V101JV
Model Number : EXB38V101JV
Package : 0603x4
Contact Now
Chip Resistor Array
Product Attributes
  • Brand: Not specified
  • Origin: Not specified
  • Material: Thick Film resistive element, Alumina substrate
  • Color: Not specified
  • Certifications: AEC-Q200 qualified (EXB2, EXB3), RoHS compliant
Technical Specifications
EXB14V (02012)20.80 0.10 x 0.60 0.10 x 0.35 0.100.03112.5510 to 1M (E24)55 to +1250.50.5
EXB18V (02014)41.400.10 x 0.600.10 x 0.350.100.031 (0.1 W / package)12.5510 to 1M (E24)55 to +1250.51.0
EXB24V (04022)21.00 0.10 x 1.00 0.10 x 0.35 0.100.0635051 to 1M (E24)55 to +125Grade 111.2
EXB28V (04024)42.00 0.10 x 1.00 0.10 x 0.35 0.100.0635051 to 1M (E24)55 to +125Grade 112.0
EXB2HV (06028)83.80 0.10 x 1.60 0.10 x 0.45 0.100.063 (0.25 W / package)25510 to 1M (E24)55 to +125Grade 119.0