Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 10kΩ
Power(Watts) : 125mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 10kΩ 125mW ±200ppm/℃ 2012 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : YC324-JK-0710KL
Model Number : YC324-JK-0710KL
Package : 2012
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: YAGEO
  • Certifications: AEC-Q200 qualified, RoHS compliant
  • Material: Thick film process on high-grade ceramic body with lead-free terminations
  • MSL class: MSL 1
Technical Specifications
SeriesSizePower Rating (70C)Operating Temp. RangeRated Voltage (MWV)Resistance Range & ToleranceT.C.R.Jumper Criteria ()Max. Current (A)Packing Quantity (7" Reel)