RoHS Compliant Surface Mount Resistor Array YAGEO YC164-FR-07100RL with Pick and Place Capability
Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±1%
Resistance : 100Ω
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±1% 100Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : YC164-FR-07100RL
Model Number : YC164-FR-07100RL
Package : 0603x4
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Yageo
  • Certifications: AEC-Q200 qualified, RoHS compliant
  • Material: Thick film process on high-grade ceramic body with lead-free terminations.
  • Origin: Not specified
  • Color: Not specified
Technical Specifications
SeriesSizePower Rating (P70)Operating Temp. RangeRated Voltage (MWV)Resistance Range & ToleranceT.C.R.Jumper Criteria (Unit: A)Packing StylePackaging Quantity (7" Reel)Packaging Quantity (13" Reel)