Surface Mount Resistor Array KOA CN1J4KTTD104J with Convex Terminations and AEC Q200 Certification
Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 100kΩ
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 100kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4KTTD104J
Model Number : CN1J4KTTD104J
Package : 0603x4
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: KOA Speer
  • Origin: USA
  • Termination Material: Sn (Tin)
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1E4K and CN1J4K only)
  • Compliance: EU RoHS
Technical Specifications
CN1E2K20402x210 - 1MF: 1%
J: 5%
K: Convex
N: Flat
1/16W (.063W)25V200: R10
400: R<10
-55C to +155C
CN1E4K40402x410 - 1MF: 1%
J: 5%
K: Convex
N: Flat
1/16W (.063W)50V200: R10
400: R<10
-55C to +155C
CN1J2K20603x210 - 1MF: 1%
J: 5%
1/16W (.063W)25V200: R10
CN1J4K40603x410 - 1MF: 1%
J: 5%
1/16W (.063W)50V200: R10
CN1F8K80602x810 - 100kF: 1%
J: 5%
0.25W per package100V200: R10-55C to +125C
CN1FN8K80602x810 - 100kF: 1%
J: 5%