Surface Mount Chip Network Resistors KOA CN1J4TTD270J with Multiple Elements and 1 Percent Tolerance
Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 27Ω
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 27Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4TTD270J
Model Number : CN1J4TTD270J
Package : 0603x4
Contact Now
Chip Networks (Concave Termination)
Product Attributes
  • Brand: CHIP NETWORKS
  • Coating Color: Black (Resistor, CNZ1E2, CNZ1E4), Green (Jumper)
  • Marking: CN1E2, CN1E4, Jumper: No marking
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1J4), EU-RoHS Compliant (lead-free termination)
  • Reference Standards: IEC 60115-1, JIS C 5201-1
Applications
  • Resistors for Damping, Pull-up/Pull-down, Termination for digital circuits.
  • LED current limiting.
  • Terminals for SDRAM (110, 5% available).