Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 7.5kΩ
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 7.5kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4TTD752J
Model Number : CN1J4TTD752J
Package : 0603x4
Contact Now
CHIP NETWORKS End of Life-Sep 2020
Product Attributes
  • Brand: CHIP NETWORKS
  • Coating Color: Black (Resistor, CNZ1E2, CNZ1E4), Green (Jumper)
  • Marking: CN1E2, CN1E4, Jumper: No marking
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1J4)
  • Termination: Lead-free termination standard, meeting EU-RoHS requirements.
  • Reference Standards: IEC 60115-1, JIS C 5201-1
Technical Specifications
CN1E2 2 0.063 +70 - 10100k 200 (R10), 400 (R10) 25V 50V -55 +125 10,000 F:1% (E24, E96), G:2% (E24), J:5% (E24)
CN1E4 4 0.063 +70 - 10100k 200 (R10), 400 (R10) 25V 50V -55 +125 10,000 F:1% (E24, E96), G:2% (E24), J:5% (E24)
CN1J2 2 0.063 +125 - 101M 100 (R10) 50V 100V -55 +155 5,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN1J4 4 0.063 +125 - 11M 100 (R10) 50V 100V -55 +155 5,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN1J8 8 0.063 +125 - 101M 200 (R10) 50V 100V -55 +155 4,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN2A2 2 0.1 +125 - 101M 200 (R10) 100V 200V -55 +155 4,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN2A4 4 0.1 +125 - 101M 200 (R10) 100V 200V -55 +155 4,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN2A8 8 0.1 +125 - 101M 200 (R10) 100V 200V -55 +155 4,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN2B2 2 0.125 +125 - 101M 200 (R10) 200V 400V -55 +155 2,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN2B4 4 0.125 +125 - 101M 200 (R10) 200V 400V -55 +155 2,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CN2B8 8 0.125 +125 - 101M 200 (R10) 200V 400V -55 +155 2,000 F:1% (E24, E96), J:5% (E24), G:2% (E24)
CNZ1E2 1E 2 T:Sn*1 TD: Paper 50m F:1% 0.063 0.5A 2A
CNZ1E4 1E 4 T:Sn*1 TD: Paper 50m F:1% 0.063 0.5A 2A
CNZ1J2 1J 2 T:Sn*1 TD: Paper 50m J:5% 0.063 0.5A 2A
CNZ1J4 1J 4 T:Sn*1 TD: Paper 50m J:5% 0.063 0.5A 2A
CNZ1J8 1J 8 T:Sn*1 TD: Paper 50m J:5% 0.063 0.5A 2A
CNZ2A2 2A 2 T:Sn*1 TD: Paper 50m G:2% 0.1 1A 3A
CNZ2A4 2A 4 T:Sn*1 TD: Paper 50m G:2% 0.1 1A 3A
CNZ2B2 2B 2 T:Sn*1 TD: Paper 50m G:2% 0.125 1A 4A
CNZ2B4 2B 4 T:Sn*1 TD: Paper 50m G:2% 0.125 1A 4A