Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 2.7kΩ
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 2.7kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4TTD272J
Model Number : CN1J4TTD272J
Package : 0603x4
Contact Now
CHIP NETWORKS - Concave Termination Resistor Networks
Product Attributes
  • Brand: CHIP NETWORKS
  • Coating Color: Black (Resistor, CNZ1E2, CNZ1E4), Green (Jumper)
  • Marking: CN1E2, CN1E4, Jumper: No marking
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1J4), EU-RoHS Compliant (Lead-free termination)
  • Reference Standards: IEC 60115-1, JIS C 5201-1
Technical Specifications
CN1E2210100k1% (E24, E96)0.063+70-200 (R10), 400 (R<10)25V50V-55+12510,0001.00.1 x 1.00.11.2
CN1E4410100k1% (E24, E96)0.063+70-200 (R10), 400 (R<10)25V50V-55+125-2.00.1 x 1.00.13.1