Resistor arrays KOA CN1J4TTD102J featuring multiple element configurations and lead free termination
Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 1kΩ
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 1kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4TTD102J
Model Number : CN1J4TTD102J
Package : 0603x4
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Chip Networks
  • Coating Color: Black (Resistor, CNZ1E2, CNZ1E4), Green (Jumper)
  • Marking: CN1E2, CN1E4, Jumper: No marking
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1J4), EU-RoHS Compliant (lead-free termination)
  • Reference Standards: IEC 60115-1, JIS C 5201-1
Technical Specifications
CN1E2210100kF:1% (E24, E96)0.063+70-200 (R10), 400 (R10)25V50V-55+12510,000
CN1E4410100kF:1% (E24, E96)0.063+70-200 (R10), 400 (R10)25V50V-55+12510,000