Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 330Ω
Power(Watts) : 100mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 330Ω 100mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CA034AJA0331G
Model Number : CA034AJA0331G
Package : 0603x4
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: LIZHI ELECTRON
  • Manufacturer: LIZHI ELECTRON (KUNSHAN) CO., LTD.
  • Customer: LIZHI ELECTRON (NANTONG) CO., LTD.
  • Type: Thick Film Chip Array Resistors
  • Series: CA Series
  • Compliance: Pb-free, Halogen-free (RoHS exemption for lead in glass)
  • Origin: Kunshan City, Jiangsu Province, China
Technical Specifications
CA034AJA0102G Thick Film Chip Array Resistors 8P4R (0603) 1/10W 5% 1K G (Reel) 3.200.20 x 1.500.20 x 0.550.05 1~1M 50V 100V 430V 1A -55 ~ +155 530, 3075%RH
CA024A Thick Film Chip Array Resistors 8P4R (0402) 1/16W 1%, 2%, 5% 1~1M G (Reel), V (Bulk), S (Double Standard Quantity) 2.000.10 x 1.000.10 x 0.400.05 1~1M 50V 100V 220V 1A -55 ~ +155 530, 3075%RH
CA034A Thick Film Chip Array Resistors 8P4R (0603) 1/10W 1%, 2%, 5% 1~1M G (Reel), V (Bulk), S (Double Standard Quantity) 3.200.20 x 1.500.20 x 0.550.05 1~1M 50V 100V 430V 1A -55 ~ +155 530, 3075%RH
Performance Specifications
Item Test Method Test Conditions Specification
Short-time Overload JIS C 5201 4.13 Applied 2.5 times rated voltage for 5 seconds (1.0% +0.05) Max
Temperature Cycling JIS C 5201 4.19 1552 to -553, 5 cycles (2.0%+0.05) Max
Packaging Specifications
Specification Model Dimensions (mm) Quantity per Reel
Reel Dimension CA024A A: 1782.0, B: 60.01.0, C: 13.50.5, F: 11.40.1, W: 9.000.3 10,000 pcs/Reel
Reel Dimension CA034A A: 1782.0, B: 60.01.0, C: 13.50.5, F: 11.40.1, W: 9.000.3 5,000 pcs/Reel
Taping Specification
The top cover tape is pulled at a speed of 200 mm/min with the angle between the tape during peel and the direction of unreeling maintained at 165 to 180 degrees.