Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 330Ω
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 330Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4TTD331J
Model Number : CN1J4TTD331J
Package : 0603x4
Contact Now
CHIP NETWORKS End of Life-Sep 2020
Product Attributes
  • Brand: CHIP NETWORKS
  • Coating Color: Black (Resistor, CNZ1E2, CNZ1E4), Green (Jumper)
  • Marking: CN1E2, CN1E4, Jumper: No marking
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1J4), EU-RoHS Compliant (Lead-free termination)
Features
  • Improved mounting density over individual chip resistors.
  • Reduced mounting cost due to fewer parts mounting times.
  • Available in 2, 4, and 8 element SMD resistor arrays.
  • Precision type 1% available.
  • Higher self-alignment effect in reflow soldering.
  • Suitable for image recognition mounters due to square corner design.
  • Suitable for both reflow and flow soldering.
  • Products with lead-free termination meet EU-RoHS requirements.
  • AEC-Q200 Qualified (CN1J4).
Applications
  • Resistors for Damping, Pull-up/Pull-down, Termination for digital circuits.
  • LED current limiting.
  • Terminals for SDRAM (1-10, 5% available).