Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 470Ω
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 470Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CN1J4TTD471J
Model Number : CN1J4TTD471J
Package : 0603x4
Contact Now
Chip Networks (Concave Termination)
Product Attributes
  • Brand: CHIP NETWORKS
  • Coating Color: Black (Resistor, CNZ1E2, CNZ1E4), Green (Jumper)
  • Marking: CN1E2, CN1E4, Jumper: No marking
  • Certifications: AEC-Q200 Qualified (CN1J4)
  • Termination Material: Lead-free plating is standard.
Technical Specifications
CN1E2 2 (04022) 0.063 +70 - 10100k 200 (R10), 400 (R<10) 25V 50V -55+125 10,000 F:1% (E24, E96), G:2% (E24), J:5% (E24)
CN1E4 4 (04024) 0.063 +70 - 10100k 200 (R10), 400 (R<10) 25V 50V -55+125 - F:1% (E24, E96), G:2% (E24), J:5% (E24)
CN1J2 2 (06032) 0.063 +125 - 101M 100 (R10) 50V 100V -55+155 5,000 F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN1J4 4 (06034) 0.063 +125 - 11M 100 (R10) 50V 100V -55+155 - F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN1J8 8 (06038) 0.063 +125 - 101M 200 (R10) 50V 100V -55+155 4,000 F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN2A2 2 (08052) 0.1 +125 - 101M 200 (R10) 100V 200V -55+155 4,000 F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN2A4 4 (08054) 0.1 +125 - 101M 200 (R10) 100V 200V -55+155 - F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN2A8 8 (08058) 0.1 +125 - 101M 200 (R10) 100V 200V -55+155 4,000 F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN2B2 2 (12052) 0.125 +125 - 101M 200 (R10) 200V 400V -55+155 4,000 F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN2B4 4 (12054) 0.125 +125 - 101M 200 (R10) 200V 400V -55+155 - F:1%, J:5%, G:2% (E24)
CN2B8 8 (12058) 0.125 +125 - 101M 200 (R10) 200V 400V -55+155 2,000 F:1%, J:5%, G:2% (E24)
Type Resistance () Current Rating (A) Max. Surge Current (A)
CNZ1E2 50m 0.5 2
CNZ1E4 50m 0.5 2
CNZ1J2 50m 0.5 2
CNZ1J4 50m 0.5 2
CNZ1J8 50m 0.5 2
CNZ2A2 50m 1 3
CNZ2A4 50m 1 3
CN2B2 50m 1 4
CN2B4 50m 1 4
Applications
  • Resistors for Damping, Pull-up/Pull-down, Termination for digital circuits.
  • LED current limiting.
  • Terminals for SDRAM (110, 5% available).