Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 75Ω
Power(Watts) : 100mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 75Ω 100mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : CA034AJA0750G
Model Number : CA034AJA0750G
Package : 0603x4
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: (LIZHI)
  • Origin: Kunshan City, Jiangsu Province, China
  • Compliance: Pb-free, Halogen-free, RoHS exemption
Technical Specifications
CA024A 0402 1/16W 1%, 2%, 5% 1 ~ 1M G (reel), V (bulk), S (Double Standard Quantity) 2.000.10 x 1.000.10 x 0.400.05 50V 100V 220V <50m 1A -55 ~ +155 530, 3075%RH
CA034A 0603 1/10W 1%, 2%, 5% 1 ~ 1M G (reel), V (bulk), S (Double Standard Quantity) 3.200.20 x 1.500.20 x 0.550.05 50V 100V 430V <50m 1A -55 ~ +155 530, 3075%RH
Performance Specifications
Item Test Method Test Conditions Specification
Packaging Specifications
Tapping Specification
Reel Dimensions (mm)
Model A B C F W Quantity per Reel
CA024A 1782.0 60.01.0 13.50.5 11.40.1 9.000.3 10,000 pcs
CA034A 1782.0 60.01.0 13.50.5 11.40.1 9.000.3 5,000 pcs
Carrier Tape Dimensions (mm)
Model A B D F P0 P1 P2 W
CA024A 1.200.10 2.200.10 1.500.0 1.0 3.500.05 4.000.10 4.000.10 2.000.05
CA034A 1.900.15 3.400.20 1.500.0 1.0 3.500.05 4.000.10 4.000.10 2.000.05
Peel Force of Top Cover Tape
Top cover tape is pulled at a speed of 200 mm/min at an angle of 165 to 180 degrees.