Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 330Ω
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 330Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0804 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : RP104PJ331CS
Model Number : RP104PJ331CS
Package : 0804
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Samsung
  • Certifications: EU RoHS directive compliance
Technical Specifications
Product TypeSeries/ModelDescriptionKey Specifications
Standard Chip ResistorRCGeneral Standard
Standard Chip ResistorRCBReverse
Array Type ResistorRF, RMFlat Type
Array Type ResistorRN, RM, RKConcave Type
Array Type ResistorRPConvex Type
Current Sensing ResistorCSRGeneral
Current Sensing ResistorRUTLow ohms
Current Sensing ResistorRU, RUKUltra Low ohms
Current Sensing ResistorRJWide Terminal
Metal Current Sensing ResistorM_CSRGeneral
Metal Current Sensing ResistorRLP, RLCMetal Plate_Clad Type
High Power Chip ResistorRCWGeneral Standard
High Voltage Chip ResistorRCV
Anti-Sulfur ResistorRCSGeneral Standard
Anti-Sulfur ResistorRFSFlat Type
Anti-Sulfur ResistorRPSConvex Type
Lead free Chip ResistorGeneral, Array Type, Anti-Sulfur Type
Array ResistorCCACenter Common Array Resistor
Array ResistorRFT3-Terminal Array Type
General SpecificationRated Voltage (E)E = sqrt(P*R), limited by Max Working Voltage. Max Working Voltage varies by size (e.g., 15V for 0402, 200V for 5025/6432).