Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 62Ω
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 62Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : WA04X620JTL
Model Number : WA04X620JTL
Package : 0402x4
Contact Now
ASC_WA04/06 Series - General Purpose Chip Resistors Array
Product Attributes
  • Brand: ASC
  • Certifications: RoHS compliant
  • Material: High grade ceramic body (aluminum oxide)
  • Color: Not specified
  • Origin: Not specified
Technical Specifications
WA04Y (Convex)0402x2 (1005x2)5%3 ~ 1M, Jumper10 R 1M: 300
R<10, R>1M: 400
1/16 W25V50V55/155/56
WA04X (Convex)0402x4 (1005x4)1%10 ~ 1M Jumper 2001/16 W50V100V55/155/56
WA06X (Convex)0603x4 (1608x4)5%, 1%3 ~ 1M Jumper 10 ~ 1M Jumper5%: 200
-300~+500
1%: 100