Contact Now
Number of Resistors : 4
Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 100kΩ
Power(Watts) : 62.5mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 100kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : RTA03-4D104JTP
Model Number : RTA03-4D104JTP
Package : 0603x4
Contact Now
RTA Series Thick Film Array Chip Resistors
Product Attributes
  • Brand: RALEC
  • Certifications: RoHS compliant
Technical Specifications
RTA02-2D (0402) 1 W 25V 50V 300 1R<10 (d:0.5%)
10R10M (D:0.5%)
1R<10 (f:1%)
10R10M (F:1%)
1R10M (J:5%)
10R10M (J:5%)
4 2 1A 25m MAX. (D)