Number of Pins : 8
Tolerance : ±5%
Resistance : 36kΩ
Power(Watts) : 100mW
Temperature Coefficient : ±200ppm/℃
Description : 4 ±5% 36kΩ 100mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays RoHS
Mfr. Part # : WA06X363JTL
Model Number : WA06X363JTL
Package : 0603x4
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: ASC
  • Certifications: RoHS compliant
  • Material: High grade ceramic body (aluminum oxide)
  • Termination: Tin (lead free) alloy
Technical Specifications
WA04Y (Convex)0402x2 (1005x2)5%3 ~ 1M, Jumper10 R 1M: 300