Chip Trimmer Capacitor SEHWA STC3MD20-T1 Ceramic Material for Precise and Stable Electronic Circuit
Contact Now
Operating Temperature : -25℃~+85℃
Q @ Frequency : 250@1MHz
Body Width : 3.2mm
Body Length : 4.5mm
Capacitance : 5.8pF~20pF
Height - Seated(Max) : 1.5mm
Tolerance : 0%~+50%
Voltage Rating : 100V
Description : 250@1MHz 5.8pF~20pF 0%~+50% 100V SMD,4.5x3.2mm Trimmers, Variable Capacitors RoHS
Mfr. Part # : STC3MD20-T1
Model Number : STC3MD20-T1
Package : SMD,4.5x3.2mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: SEHWA
  • Product Type: Chip Trimmer Capacitor
  • Series: STC3M Series
  • Material: Ceramic dielectric
  • Packaging Options: 1,000 pcs / reel (12mm Tape & Reel), Bulk Type
Technical Specifications
Model Capacitance (pF Max) Capacitance (pF Min) Temperature Coefficient (ppm/) Capacitance Drift (Max) Q Value (at 1 MHz, C max) Insulation Resistance (Min) DC Rated Voltage DC Withstanding Voltage Rotation Torque (gf.cm)