Industrial electronic component JOEY MEF222K2J3AA320MA1 suitable for precise control applications
Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 630V
Capacitance : 2.2nF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Description : 2.2nF ±10% 630V Film Capacitor Through Hole P=7.5mm
Mfr. Part # : MEF222K2J3AA320MA1
Model Number : MEF222K2J3AA320MA1
Package : Through Hole,P=7.5mm