Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 500V
Capacitance : 100nF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Dielectric Material : -
Description : ±10% 500V 100nF -40℃~+105℃ Through Hole,P=5mm Thin Film Capacitors RoHS
Mfr. Part # : MEF104K2H4ET2000A1
Model Number : MEF104K2H4ET2000A1
Package : Through Hole,P=5mm