performance JOEY MEF155K2E8AA820MA2 component suitable for complex industrial electronic assemblies
Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 250V
Capacitance : 1.5uF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Description : 1.5uF ±10% 250V Film Capacitor Through Hole P=20mm
Mfr. Part # : MEF155K2E8AA820MA2
Model Number : MEF155K2E8AA820MA2
Package : Through Hole,P=20mm