Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 250V
Capacitance : 1.8uF
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Dielectric Material : Polyester
Description : 1.8uF ±10% 250V Film Capacitor Polyester Through Hole P=22.5mm
Mfr. Part # : MEF185K250D03
Model Number : MEF185K250D03
Package : Through Hole,P=22.5mm