Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 250V
Capacitance : 680nF
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Dielectric Material : Polyester
Description : 680nF ±10% 250V Film Capacitor Polyester Through Hole P=15mm
Mfr. Part # : MEF684K250D02
Model Number : MEF684K250D02
Package : Through Hole,P=15mm