self healing capacitor Jimson MEC103K630D01 suitable for DC blocking bypassing and noise suppression
Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 630V
Capacitance : 10nF
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Dielectric Material : Polyester
Description : 10nF ±10% 630V Film Capacitor Polyester Through Hole P=10mm
Mfr. Part # : MEC103K630D01
Model Number : MEC103K630D01
Package : Through Hole,P=10mm