High Reliability Rubycon 200F2D183J Capacitor Designed For Electronic Equipment Applications
Contact Now
Tolerance : ±5%
Voltage Rating : 200V
Capacitance : 18nF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Dielectric Material : Polyester
Description : 18nF ±5% 200V Film Capacitor Polyester Through Hole P=5mm
Mfr. Part # : 200F2D183J
Model Number : 200F2D183J
Package : Through Hole,P=5mm