Contact Now
Capacitance : 1uF
Voltage Rating : 25V
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : 7.6Ω@100kHz
Tolerance : ±10%
Description : 1uF ±10% 25V Tantalum Capacitors 7.6Ω@100kHz CASE-A-3216-18(mm)
Mfr. Part # : 293D105X9025A2TE3
Model Number : 293D105X9025A2TE3
Package : CASE-A-3216-18(mm)
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Vishay Sprague
  • Product Line: TANTAMOUNT
  • Case Type: Molded
  • Grade: Standard Industrial
  • Certifications: EIA-535-BAAC, EIA-717
  • Moisture Sensitivity Level: 1
  • Termination Options: 100% matte tin standard, tin/lead available
  • Material Categorization: Refer to www.vishay.com/doc?99912
Technical Specifications
0.10 F to 1000 F 5 %, 10 %, 20 %4 VDC to 75 VDC-55 C to +125 CA, B, C, D, EMatte tin, Tin/lead