Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors VISHAY 293D334X9050B2TE3 Molded Case Industrial Grade
Contact Now
Capacitance : 330nF
Current - Leakage : -
Voltage Rating : 50V
Ripple Current : -
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : 10Ω
Tolerance : ±10%
Description : 330nF ±10% 50V Tantalum Capacitors 10Ω 1411
Mfr. Part # : 293D334X9050B2TE3
Model Number : 293D334X9050B2TE3
Package : CASE-B-3528-21(mm)
Contact Now
Vishay Sprague 293D Series Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
Product Attributes
  • Brand: Vishay Sprague
  • Product Line: TANTAMOUNT
  • Case Type: Molded Case
  • Termination: 100% matte tin standard, tin/lead available
  • Certifications: EIA-535-BAAC, EIA-717
  • Moisture Sensitivity Level: 1
Technical Specifications
0.10 F to 1000 F 5 %, 10 %, 20 % 4 VDC to 75 VDC -55 C to +125 C (voltage derating required above 85 C) A, B, C, D, E Matte tin, Tin/lead 7" reel, 13" reel, 7" reel dry pack, 13" reel dry pack
Capacitance (F) Case Code Voltage (VDC) Max. DCL at +25 C (A) Max. DF at +25 C (%) Max. ESR at +25 C () Max. Ripple 100 kHz IRMS (A)
2.2 A 4 0.5 6 7.60 0.10
3.3 A 4 0.5 6 7.60 0.10
4.7 A 4 0.5 6 6.30 0.11
4.7 B 4 0.5 6 7.00 0.11
6.8 A 4 0.5 6 5.50 0.12
6.8 B 4 0.5 6 3.40 0.16
10 A 4 0.5 6 5.10 0.12
10 B 4 0.5 6 3.50 0.16
15 A 4 0.6 6 3.40 0.15
15 B 4 0.6 6 2.90 0.17
15 C 4 0.6 6 2.80 0.20
22 A 4 0.9 6 2.90 0.16
22 B 4 0.9 6 2.50 0.18
22 C 4 0.9 6 1.80 0.25
33 A 4 1.3 6 2.90 0.16
33 B 4 1.3 6 2.00 0.21
33 C 4 1.3 6 1.80 0.25
47 A 4 1.9 14 2.50 0.17
47 B 4 1.9 6 1.90 0.21
47 C 4 1.9 6 1.80 0.25
68 B 4 2.7 6 1.90 0.21
68 C 4 2.7 6 1.40 0.28
68 D 4 2.7 6 0.80 0.43
100 A 4 10.0 30 2.50 0.22
100 B 4 4.0 8 1.80 0.22
100 C 4 4.0 6 0.80 0.37
100 D 4 4.0 6 0.70 0.46
120 D 4 4.8 6 0.60 0.51
150 B 4 6.0 14 1.60 0.23
150 C 4 6.0 12 0.70 0.40
150 D 4 6.0 8 0.60 0.50
220 B 4 8.8 18 1.50 0.24
220 C 4 8.8 8 0.70 0.40
220 D 4 8.8 8 0.60 0.50
220 E 4 8.8 8 0.50 0.57
330 D 4 13.2 8 0.60 0.50
330 E 4 13.2 8 0.50 0.57
470 D 4 18.8 10 0.60 0.50
470 E 4 18.8 10 0.50 0.57
680 D 4 27.2 25 0.20 0.87
680 E 4 27.2 12 0.50 0.57
1000 E 4 40.0 20 0.50 0.57
1.5 A 6.3 0.5 6 2.90 0.16
2.2 A 6.3 0.5 6 7.60 0.10
3.3 A 6.3 0.5 6 6.30 0.11
3.3 B 6.3 0.5 6 5.50 0.12
4.7 A 6.3 0.5 6 5.50 0.12
6.8 A 6.3 0.5 6 5.00 0.12