Solid Tantalum Capacitor VISHAY TMCP1A106MTRF Featuring Matte Tin Terminations and Lead Free Options
Contact Now
Capacitance : 10uF
Current - Leakage : -
Voltage Rating : 10V
Ripple Current : -
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : 5.9Ω@100kHz
Tolerance : ±20%
Description : 10uF ±20% 10V Tantalum Capacitors 5.9Ω@100kHz 0805
Mfr. Part # : TMCP1A106MTRF
Model Number : TMCP1A106MTRF
Package : 0805
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Vishay Polytech
  • Certifications: Qualified to EIA-717, Moisture Sensitivity Level 1
  • Terminations: 100 % matte tin, lead (Pb)-free (optional)