Contact Now
Capacitance : 15uF
Current - Leakage : -
Voltage Rating : 35V
Ripple Current : -
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : 300mΩ
Tolerance : ±10%
Description : 15uF ±10% 35V Tantalum Capacitors 300mΩ 2917