Surface Mount Solid Tantalum Capacitors VISHAY 293D227X9016E2TE3 EIA 535 BAAC and EIA 717 Certified
Contact Now
Capacitance : 220uF
Voltage Rating : 16V
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : 500mΩ@100kHz
Tolerance : ±10%