W242A224JD2TAAB4JA capacitor with 0.22 microfarad capacitance and metallized polyester film material
Contact Now
Tolerance : ±5%
Voltage Rating : 100V
Capacitance : 220nF
Dielectric Material : Metallized Polyester
Description : 220nF ±5% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm
Mfr. Part # : W242A224JD2TAAB4JA
Model Number : W242A224JD2TAAB4JA
Package : Through Hole,P=5mm
Product Attributes
  • Brand: Weidy ()
  • Material: Metallized Polyester Film
  • Certifications: GB/T 2693 (IEC 60384-1), GB/T 7332 (IEC 60384-2)
  • Origin: China
Technical Specifications
W242A224JD2TAAB4JACL23B-100V-224J0.221005% (J)5.0 (P=5.0)CP 0.5 (Code 5)Straight leads, cut (L8MM) (Code S)-55 to 105851.4UR (5s)1.0% (20, 1KHz)UR100V 15000M ; CR0.33F 5000S; CR0.33F (20, 10V,1min) OR UR100V 15000M ; CR0.33F 5000S; CR0.33F (20, 100V,1min)