Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 100V
Capacitance : 680nF
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Dielectric Material : Metallized Polyester
Description : 680nF ±10% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm
Mfr. Part # : W222A684KD5L00A00A
Model Number : W222A684KD5L00A00A
Package : Through Hole,P=5mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Weidy ()
  • Material: Metallized Polyester Film
  • Outer Encapsulation: Flame-retardant epoxy resin (UL94V-0)
  • Certifications: Adheres to GB/T 2693 (IEC 60384-1), GB/T 7332 (IEC 60384-2)
  • Origin: Shenzhen, China (implied by supplier information)
Technical Specifications
Metallized Polyester Film Capacitor (Miniaturized)0.681005% (J); 10% (K)5.00.5-55 to 1051.0% (20, 1KHz)UR100V 15000M; CR0.33F 5000S; CR0.33F 5000S (20, 10V,1min)
UR100V 15000M; CR0.33F 5000S; CR0.33F 5000S (20, 100V,1min)
63, 100, 250, 4000.0001 to 1.0
W22 Series Capacitors(Refer to product code for specific value)(Refer to product code for specific value)(Refer to product code for specific value)(Refer to product code for specific value)(Refer to product code for specific value)-55 to 1051.0% (20, 1KHz)UR100V 15000M; CR0.33F 5000S; CR0.33F 5000S (20, 10V,1min)