Miniaturized Metallized Polyester Film Capacitor W222A334JD5L00A00A Rated 100V 0.33uF with Epoxy Resin
Contact Now
Tolerance : ±5%
Voltage Rating : 100V
Capacitance : 330nF
Dielectric Material : Metallized Polyester
Description : 330nF ±5% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm
Mfr. Part # : W222A334JD5L00A00A
Model Number : W222A334JD5L00A00A
Package : Through Hole,P=5mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Weidy
  • Product Type: Metallized Polyester Film Capacitor (Miniaturized)
  • Certifications: UL94V-0 (for outer epoxy resin)
  • Material: Metallized Polyester Film, Gold-plated layer, Leads, Epoxy Resin (inner and outer)
  • Origin: Shenzhen, China (implied by supplier information)
Technical Specifications
W222A334JD5L00A00A0.331007.59.05.05.00.5J (5%)85-55 to 1051.0% (1KHz)15000M or 5000S (CR0.33F)1.4UR
2312261452_WEIDY-W222A334JD5L00A00A_C7502410.pdf
Quality Miniaturized Metallized Polyester Film Capacitor W222A334JD5L00A00A Rated 100V 0.33uF with Epoxy Resin for sale
Miniaturized Metallized Polyester Film Capacitor W222A334JD5L00A00A Rated 100V 0.33uF with Epoxy Resin Images