Durable Metallized Polyester Capacitor WIMA MKS4D034703C00JSSD for Smoothing and Timing Applications
Contact Now
Tolerance : ±5%
Voltage Rating : 100V
Capacitance : 470nF
Operating Temperature : -
Dielectric Material : Polyethylene Terephthalate (PET)
Description : ±5% 100V 470nF Polyethylene Terephthalate (PET) Thin Film Capacitors RoHS
Mfr. Part # : MKS4D034703C00JSSD
Model Number : MKS4D034703C00JSSD
Contact Now
WIMA MKS 4 Metallized Polyester (PET) Capacitors
Product Attributes
  • Brand: WIMA
  • Material: Metallized Polyester (PET) film
  • Encapsulation: Solvent-resistant, flame-retardant plastic case with epoxy resin seal, UL 94 V-0