Contact Now
Tolerance : ±10%
Voltage Rating : 100V
Capacitance : 39nF
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Dielectric Material : Metallized Polyester
Description : 39nF ±10% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm
Mfr. Part # : W222A393KD5L00A00A
Model Number : W222A393KD5L00A00A
Package : Through Hole,P=5mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: WEIDY ()
  • Product Name: Metallized Polyester Film Capacitor (Miniaturized)
  • Model Series: W22
  • Material: Metallized Polyester Film
  • Encapsulation: Flame-retardant epoxy resin (UL94V-0)
  • Certifications: Meets GB/T 2693 (IEC 60384-1) and GB/T 7332 (IEC 60384-2) standards.
  • Origin: China (implied by supplier information)
Technical Specifications
W222A393KD5L00A00AWDQV-393K-P50.03910010% (K)5.00.57.5 x 7.0 x 4.5-55 to 105851.0% (1KHz)15000M (CR0.33F) or 5000S (CR>0.33F)140 (1.4UR)