double sided metallized capacitor Dersonic CFV3A154JJ1H260KF100 for compact lamps and pulse circuit
Contact Now
Capacitance : 150nF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Tolerance : ±5%
Description : 150nF -40℃~+105℃ ±5% Through Hole,P=22.5mm Film Capacitors RoHS
Mfr. Part # : CFV3A154JJ1H260KF100
Model Number : CFV3A154JJ1H260KF100
Package : Through Hole,P=22.5mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Dersonic
  • Origin: Dongguan City, PRC
  • Material: Double-sided metallized polypropylene film
  • Certifications: RoHS 2.0, Halogen-free, REACH
Technical Specifications
MMKP82/1000V/0.15UF/J/F22.5//L22/26.5*19*10/ZNR0.15UF 5% @ 1kHz 1.0V, 20.01000VDC-40~105850.001 max @ 1kHz100000M min @ 100V 1min3000V/us26.5*19*10 mm22.5 mm1600VDC (5s, PASS)
CFV3A154JJ1H260KF1000.15UF 5%1000V-40 to +105850.001 max @ 1kHz100000M min3000V/us26.5*19*10 mm22.5 mm1600VDC