Capacitor Rubycon 630MPS105J Metallized Polypropylene Film Series Flame Retardant Epoxy Resin Coated
Contact Now
Capacitance : 1uF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Tolerance : ±5%
Voltage Rating : 630V
Description : 1uF -40℃~+105℃ ±5% 630V Through Hole,P=20mm Film Capacitors RoHS
Mfr. Part # : 630MPS105J
Model Number : 630MPS105J
Package : Through Hole,P=20mm