High reliability film capacitor Dersonic CFC2E223JD0474 for filtering bypassing and timing circuits
Contact Now
Capacitance : 22nF
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Tolerance : ±5%
Voltage Rating : 250V
Description : 22nF Film Capacitor ±5% 250V Through Hole P=7.5mm
Mfr. Part # : CFC2E223JD0474
Model Number : CFC2E223JD0474
Package : Through Hole,P=7.5mm