Electronic Circuit Noise Filter Murata BLM15EG121SN1D Chip Ferrite Bead for Signal Integrity
Contact Now
Current Rating : 1.5A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 95mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 120Ω@100MHz
Description : 120Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0402 1.5A 95mΩ
Mfr. Part # : BLM15EG121SN1D
Model Number : BLM15EG121SN1D
  • Brand: Murata
  • Origin: Japan (implied by manufacturer)
  • Material: Ferrite
  • Certifications: RoHS compliant (indicated by RoHS marking)
Technical Specifications
BLM15EG121SN1D12025%1451500*10.095For general useD:Taping