Chip Ferrite Bead muRata BLM18KG121TH1D for Automotive Electronics High Frequency Noise Reduction
Contact Now
Current Rating : 3A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 30mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 120Ω@100MHz
Description : 120Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0603 3A 30mΩ
Mfr. Part # : BLM18KG121TH1D
Model Number : BLM18KG121TH1D
Package : 0603
Contact Now
Chip Ferrite Bead BLM18_H Series for Automotive Electronics
Product Attributes
  • Brand: MURATA
  • Origin: Japan (implied by MURATA MFG.CO., LTD.)
  • Certification: AEC-Q200
  • Packaging: Taping (D: Taping)
Technical Specifications
MURATA Part Number Impedance () (at 100MHz) Rated Current (mA) DC Resistance ( max.) ESD Rank Remark