High Reliability Chip Ferrite Bead muRata BLM41PG471SN1L with 2000 Ohm Impedance and 470 Milliamp Current Rating
Contact Now
Current Rating : 2A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 50mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 470Ω@100MHz
Description : 470Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 1806 2A 50mΩ
Mfr. Part # : BLM41PG471SN1L
Model Number : BLM41PG471SN1L
Package : 1806
Contact Now
Chip Ferrite Bead BLM41_SN Series
Product Attributes
  • Brand: MURATA
  • Origin: Japan (implied by manufacturer)
  • Material: Ferrite
Technical Specifications
MURATA Part NumberImpedance () (at 100MHz)Rated Current (mA)DC Resistance () max.Remark