Multilayer Ferrite Bead Surface Mount Component XR XRCB3216U190-6R0TF with 19 Ohm Impedance at 100MHz
Contact Now
Current Rating : 6A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 15mΩ
Impedance @ Frequency : 19Ω@100MHz
Description : 19Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 1206 6A 15mΩ
Mfr. Part # : XRCB3216U190-6R0TF
Model Number : XRCB3216U190-6R0TF
Package : 1206
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: XINRUXI (implied by company name Dongguan Xiangru Electronics Co., Ltd.)
  • Origin: China (implied by company address)
  • Material: Ferrite
Technical Specifications
XRCB3216U190-6R0TF1206 19 6A (Surface Mount Multilayer Ferrite Bead)3.2 x 1.6 x 0.912~25190.01560004000 PCS
Storage Conditions
Temperature: -10 to +40
Relative Humidity: 30 to 70%
2409111414_XR-XRCB3216U190-6R0TF_C41384149.pdf
Quality Multilayer Ferrite Bead Surface Mount Component XR XRCB3216U190-6R0TF with 19 Ohm Impedance at 100MHz for sale
Multilayer Ferrite Bead Surface Mount Component XR XRCB3216U190-6R0TF with 19 Ohm Impedance at 100MHz Images