Multilayer Ferrite Bead XR XRCB3216U330-4R0TF Surface Mount Component for Electronic Noise Filtering
Contact Now
Current Rating : 4A
Number of Circuits : -
DC Resistance(DCR) : 20mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 33Ω@100MHz
Description : 33Ω@100MHz Ferrite Bead 1206 4A 20mΩ
Mfr. Part # : XRCB3216U330-4R0TF
Model Number : XRCB3216U330-4R0TF
Package : 1206
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Xiangru
  • Origin: Dongguan, Guangdong, China
  • Material: Ferrite
  • Color: Not specified
  • Certifications: Not specified
Technical Specifications
XRCB3216U330-4R0TF (Surface Mount Multilayer Ferrite Bead)1206 (3.2 x 1.6 mm)3325%0.0240004000 PCS
Dimensions
Part No.A (mm)B (mm)C (mm)D (mm)
Storage Conditions
  • Temperature: -10 to +40
  • Relative Humidity: 30 to 70%