Multilayer Ferrite Bead Surface Mount Component XR XRCB2012U401-2R0TF with 25 Percent Tolerance and 0.1 Ohm DCR Maximum
Contact Now
Current Rating : 2A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 100mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 400Ω@100MHz
Description : 400Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0805 2A 100mΩ
Mfr. Part # : XRCB2012U401-2R0TF
Model Number : XRCB2012U401-2R0TF
Package : 0805
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: (Xiangru Electronics)
  • Origin: Dongguan, China
  • Material: Ferrite
Technical Specifications
2409111414_XR-XRCB2012U401-2R0TF_C41384129.pdf
Quality Multilayer Ferrite Bead Surface Mount Component XR XRCB2012U401-2R0TF with 25 Percent Tolerance and 0.1 Ohm DCR Maximum for sale
Multilayer Ferrite Bead Surface Mount Component XR XRCB2012U401-2R0TF with 25 Percent Tolerance and 0.1 Ohm DCR Maximum Images