Electronic Component XR XRCB2012U201-2R5TF Surface Mount Multilayer Ferrite Bead with 0.07 DCR and 2500mA Rated Current
Contact Now
Current Rating : 2.5A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 70mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 200Ω@100MHz
Description : 200Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0805 2.5A 70mΩ
Mfr. Part # : XRCB2012U201-2R5TF
Model Number : XRCB2012U201-2R5TF
Package : 0805
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Xiangru Electronics ()
  • Origin: China
  • Material: Ferrite
  • Color: Not specified
  • Certifications: Not specified
Technical Specifications
Storage Conditions
  • Storage environment: Temperature: -10 to +40, Relative humidity: 30 to 70%.
  • Avoid storage in corrosive substances to prevent terminal oxidation and maintain solderability.
  • Store products on shelves to prevent contamination from moisture and dust.
  • Avoid thermal shock, vibration, and direct sunlight during storage.
  • Products should be stored in sealed packaging.
2409111414_XR-XRCB2012U201-2R5TF_C41384131.pdf
Quality Electronic Component XR XRCB2012U201-2R5TF Surface Mount Multilayer Ferrite Bead with 0.07 DCR and 2500mA Rated Current for sale
Electronic Component XR XRCB2012U201-2R5TF Surface Mount Multilayer Ferrite Bead with 0.07 DCR and 2500mA Rated Current Images