General purpose electronic component GDPZ2012M601-2A0TF with specified impedance and current ratings
Contact Now
Current Rating : 2A
DC Resistance(DCR) : 90mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 600Ω@100MHz
Description : 90mΩ ±25% 600Ω@100MHz 0805 Ferrite Beads and Chips RoHS