Contact Now
Current Rating : 500mA
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 500mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 600Ω@100MHz
Description : 600Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0603 500mA 500mΩ
Mfr. Part # : CMBM1608G601GSP
Model Number : CMBM1608G601GSP
Package : 0603
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Cybermaxtech
  • Product Series: CMBM1608 Series
  • Certifications: RoHS Compliant
  • Packaging Options: Embossed plastic tape (7" reel), Embossed paper tape (7" reel)