EMI Noise Reduction Component Cybermax CMBH1005S900NSP High Current Chip Ferrite Bead RoHS Compliant
Contact Now
Current Rating : 2A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 90mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 90Ω@100MHz
Description : 90Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0402 2A 90mΩ