Metal Foil Current Sensing Resistor Walter Elec STE2512A2W0R090F for Precise Electronic Measurements
Contact Now
Power(Watts) : 2W
Resistance : 90mΩ
Type : Current Sense Resistor
Tolerance : ±1%
Temperature Coefficient : ±50ppm/℃
Description : 90mΩ ±1% 2W